ZMIENIONE! Godziny otwarcia RECEPCJI:
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9.00-19:00
SOBOTY: 9.00-13.00
NIEDZIELA: 16.00-17.00
WIZYTY UMAWIANE SĄ NA KONKRETNE GODZINY WIĘCEJ INFORMACJI W ZAKŁADCE GRAFIK PRACY

 TO JAK CZĘSTO ODROBACZAĆ ZWIERZĘTA zależy od odpowiedzi na następujące pytania:

- Czy zwierzę przebywa na podwórku pod kontrolą czy bez?
- Czy zwierzę ma kontak z innymi zwierzętami?
- Czy zwierzę poluje na myszy lub inne zwierzęta?
- Czy zwierzę jest karmione surowym mięsem lub podrobami?
- Czy zwierzę jest przeznaczone do hodowli, uczestniczy w szkolenaiach i wystawach?

Czytaj więcej

Czipowanie polega na umieszczeniu pod skórą zwierzęcia (z lewej strony szyi lub między łopatkami) transpondera z przypisanym 15-cyfrowym numerem. Specjalnym czytnikiem można odczytać ten numer i po sprawdzeniu w bazie danych praktycznie natychmiast powiadomić właściciela o odnalezieniu czworonoga. Elektroniczny czip z zakodowanym niepowtarzalnym numerem jest wielkości ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Elektroniczne oznakowanie jest niezbędnym wymogiem, aby podróżować z czworonogiem poza granice kraju.

 

Z pierwszymi dniami wiosny do Gabinetu trafiły psy zaatakowane przez kleszcze. Każdy opiekun psa czy kota powinien mieć świadomość, że są one groźniejsze niż mogłoby się wydawać.A to dlatego, że mogą przenosić wiele niebezpiecznych dla zwierzęcia czy człowieka chorób, m.in. boreliozę, babeszjozę czy erlichiozę. Pierwsze ich objawy mogą pojawić się nawet po kilku miesiącach, a w związku z tym ich zdiagnozowanie, a następnie leczenie jest bardzo trudne, długotrwałe i kosztowne. Dlatego zdecydowanie polecam zapobieganie inwazji kleszczy poprzez stosowanie środków odstraszających je.

Czytaj więcej

Gdyby wierzyć w powtarzane przez wielu ludzi twierdzenia, każdy pies czy kot mniej więcej powyżej 7 roku życia powinien mieć brzydkie zęby (bo jest stary) i nieprzyjemny zapach z pyska (bo jest mięsożerny). Postaram się Państwu wyjaśnić dlaczego jest to błędne rozumowanie i jakie szkody w organizmie zwierząt mogą wyrządzić 'brudne zęby'.

Czytaj więcej

Coraz bliżej do Sylwestrowej zabawy, a tym samym huku petard i błysków sztucznych ogni. Noc, która większości z nas kojarzy się przede wszystkim z dobrą zabawą, dla wielu czworonogów i ich właścicieli jest czasem wyjątkowego stresu. Przyczyną tego jest fobia dźwiękowa u niektórych psów, rzadziej u kotów. Wywołują ją różnego rodzaju hałasy – odgłosy burzy lub właśnie wystrzały fajerwerków. Przejawia się nagłym atakiem lęku, drżeniem, dyszeniem, nierzadko ślinotokiem, wokalizacją (szczekaniem, wyciem), chowaniem się czy chęcią ucieczki.

Czytaj więcej

Starzenie się, mimo że jest procesem naturalnym wiąże się z szeregiem zmian w organizmie i psychice. Średni czas życia psów i kotów stale się wydłuża. Z wiekiem spadają zdolności adaptacyjne, rośnie natomiast podatność na choroby.

Czytaj więcej